Darmowa wysyłka od 150 zł

 • Home
 • Porady
 • 4 kroki do pięknych dłoni jesienią i zimą

4 kroki do pięknych dłoni jesienią i zimą

Dłonie to nasza wizytówka, dlatego powinniśmy szczególnie się nimi opiekować i zadbać o ich skuteczną pielęgnację. Ważnym aspektem jaki powinien nas do tego skłonić jest fakt, że dłonie są narażone na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Często pozbawione są dodatkowej ochrony, przez co są zupełnie „bezbronne”. Jak właściwie się o nie troszczyć by zachowały swoją delikatność, piękno i gładkość? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki wstęp o skórze dłoni oraz 4 zasady, które pomogą w zachowaniu jej dobrej kondycji w czasie jesieni i zimy.

Jak zbudowana jest skóra dłoni?

Z pewnością zauważyłaś/łeś, że skóra dłoni jest bardziej delikatna, wrażliwa i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Wynika to z jej szczególnej budowy. Jest znacznie cieńsza, mniej jędrna i elastyczna. Skóra w tym obszarze jest pozbawiona gruczołów łojowych w wewnętrznej części dłoni i posiada ich niewielką ilość od strony grzbietowej ręki.

Co wpływa na kondycję dłoni?

Poza specyficzną budową skóry dłoni za problemem jej suchości i podrażnienia dodatkowo mogą stać problemy dermatologiczne, alergiczne, zmiany chorobowe, a także zaburzenia hormonalne. Jednakże największe znaczenie ma pielęgnacja, jeżeli jest nieprawidłowa lub jest jej zwyczajny brak, skóra „woła” S.O.S. Jeśli dodamy do tego szkodliwe czynniki zewnętrzne, otrzymamy stan, w którym wymagana jest szybka pomoc i naprawa. Im bardziej dłoniom brakuje natłuszczenia i nawilżenia, tym stają się bardziej podrażnione, skóra jest zaczerwieniona, swędząca i popękana. Dodatkowo na ich zły stan mają wpływ inne czynniki:

 • warunki pogodowe – słońce, wiatr, opady, mróz, nagłe zmiany temperatur;
 • poziom nawilżenia powietrza – suchość w ogrzewanych pomieszczeniach, klimatyzacja, korzystanie z suszarki do rąk;
 • stosowanie detergentów – środki chemiczne, myjące, produkty zawierające w składzie alkohol;
 • pielęgnacja nieodpowiednio dobrana do wymagań Twojej skóry – mydło, krem lub zbyt gorąca woda do mycia.

To jak dbać o ręce?

Już wiesz, że są one Twoją wizytówką. Warto wyrobić w sobie nawyki, które pozwolą zachować piękne i gładkie dłonie każdego dnia, niezależnie od pory roku. Ważna jest systematyczność oraz stosowanie różnorodnych rozwiązań. Dzięki temu Twoja pielęgnacja będzie kompleksowa. Przede wszystkim postaw na domowe rozwiązania i codzienną ochronę.

Pielęgnacja dłoni to tak naprawdę 4 kroki:

 1. Higiena rąk – letnia woda i ręcznik papierowy

Mycie rąk? To takie oczywiste! Przecież robisz to kilka razy dziennie.. ALE! Uważaj na zbyt gorącą wodę. Przy niskich temperaturach zapewne nie raz kusiło Cię albo i nawet to zrobiłaś/łeś i zmarznięte ręce grzały się pod strumieniem gorącej wody. Ciepło, miło… Warto pamiętać, że tak absolutnie nie można robić! To może i skutecznie je rozgrzewa ale dodatkowo podrażnia oraz przesusza.

Po umyciu dłoni zadbaj o dokładne ich osuszenie. Unikaj suszarek do rąk, one dodatkowo wysuszają Twoją skórę. Jak nie suszarka, to jak osuszyć ręce? Za pomocą jednorazowych ręczników papierowych – są one najbardziej higieniczne i sprawiają, że dłonie stają się skutecznie osuszone z wody.

 1. Krem do rąk w „pogotowiu”

Miej go zawsze w zasięgu ręki – w plecaku, w torebce, na biurku, przy łóżku czy w schowku samochodowym. Każdy kontakt z wodą, środkami czystości czy środkiem antybakteryjnym oddziałuje na Twoją skórę. Krem o działaniu nawilżającym, ochronnym czy regenerującym przywróci jej komfort i będzie jak „opatrunek” na suchą skórę dłoni.

 1. Rękawiczki na ręce włóż!

Pielęgnacja skóry dłoni bez noszenia rękawiczek można śmiało stwierdzić, że nie istnieje. Tutaj nie mamy na myśli jedynie tych, dzięki którym w chłodniejszy dzień jesienny czy zimą jest Ci przyjemnie ciepło. Choć to obowiązkowa część garderoby, gdy temperatura na zewnątrz zaczyna spadać. Sięgaj po rękawiczki także podczas sprzątania, zmywania czy prac w ogrodzie. Dłonie potrzebują dodatkowej ochrony nie tylko od mrozu, ale również od drażniących substancji chemicznych oraz kurzu. Detergenty – podobnie jak mydła i żele antybakteryjne – podrażniają delikatną skórę rąk.

 1. Domowe wSPArcie

Naturalnym jest, że co wieczór sięgasz po tonik, serum, krem, balsam. Zapewne tą samą rutynę pielęgnacyjną powtarzasz rano. Pamiętasz o wykonaniu peelingu twarzy i ciała. To ważne działania dla Twojej skóry.

A dłonie? Pamiętasz o nich? Mamy nadzieję, że odpowiedź jest twierdząca! Dodaj do swoich pielęgnacyjnych rytuałów zabiegi regeneracyjne dla dłoni. Istotnym elementem troski o dobrą kondycję skóry jest złuszczanie naskórka. Zacznijcie od przygotowania domowego peelingu z cukru i oliwy z oliwek – tu znajdziesz jak wykonać peeling.  Taki zabieg pielęgnacyjny pomoże w pozbyciu się martwego naskórka, pozostawi dłonie gładkie i przygotuje skórę na lepsze przyjęcie składników odżywczych zawartych w kremie. Taki domowy zabieg SPA dla dłoni warto robić regularnie raz w tygodniu. Pomoże to uniknąć Twoim dłoniom odwodnienia oraz wysuszenia skóry. Codziennie zaś pamiętaj o pielęgnacji dłoni naszym Barierowym kremem do rąk, który kupisz tutaj.

Przydatny trik - jeżeli Twoje dłonie potrzebują intensywnego nawilżenia i zastosowania "opatrunku" nasmaruj je tuż przed snem dość obficie kremem do rąk i nałóż bawełniane rękawiczki. Spotęguje to działanie składników i pozwoli im przez całą noc intensywnie pielęgnować i pracować na piękno Twoich dłoni.

Dobry krem, czyli jaki?

Jest jeszcze przed nami jedna ważna kwestia do omówienia. Krem do rąk warto mieć zawsze przy sobie, ale jaki krem wybrać? Warto czytać skład. Tylko jakie składniki powinien zawierać kosmetyk do skóry dłoni? Szukaj tych, które sprawią, że Twoja skóra będzie odżywiona, gładka, nawilżona, natłuszczona i właściwie chroniona. Zapewni to między innymi witamina E, oliwa – w naszym przypadku ozonowana oliwa z oliwek J, gliceryna, parafina, masło Shea, wosk pszczeli, kwas hialuronowy, mocznik, alantoina i panthenol. Jeżeli jesteś ciekawa/wy składu Barierowego kremu zajrzyj tu.

Pamiętaj, że krem powinien być nakładany co najmniej dwa razy dziennie: rano i wieczorem, a najlepiej po każdym myciu dłoni lub dezynfekcji. Należy go starannie wmasować w całe dłonie - to dobra okazja dla Ciebie i dla nich na chwilę relaksu.

Pamiętaj, że pielęgnacja dłoni jesienią oraz zimą wymaga systematyczności. Miej zawsze pod ręką krem do rąk. Stosuj go nie tylko, gdy skóra już będzie „wołać” S.O.S., ale także gdy na pierwszy rzut oka jej kondycja jest dobra. Zapobiegnie to podrażnieniom i suchości.

Podsumowanie dla pięknych dłoni jesienią i zimą

4 kroki:

 1. Higiena rąk – letnia woda i ręcznik papierowy;
 2. Krem do rąk w „pogotowiu”;
 3. Rękawiczki na ręce włóż;
 4. Domowe wSPArcie.

   +

      Systematyczność

Karolina