Darmowa wysyłka od 150 zł

Witamina E jako witamina młodości

Witamina E nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości dla naszej skóry. Skutecznie „wymiata” wolne rodniki, co chroni ją przed przedwczesnym starzeniem. Warto sięgnąć po kosmetyk, który w swoim składzie zawiera właśnie tak cenną dla ciała witaminę. Tylko jak ją znaleźć wśród innych obco brzmiących składników zapisanych w INCI?

Pod jaką nazwą w INCI kryje się witamina E?

W International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, (INCI) witamina E skrywa się pod dwoma nazwami: Tocopheryl Acetate i Tocopherol. Witaminę E można spotkać bardzo często w recepturach kosmetyków. Spełnia ona bowiem dwa ważne zadania. Po pierwsze witamina E i jej pochodne wykazują duże korzyści dla skóry. Po drugie jest dla kosmetyku doskonałym, skutecznym i naturalnym konserwantem, który zapewnia stabilność  i chroni inne składniki przed zniszczeniem i rozkładem.

Korzystne działanie dla skóry

Witamina młodości działa odżywczo na skórę oraz aktywizuje jej regenerację, łagodzi oraz zwiększa elastyczność. Wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę, co sprawia, że jest bardziej miękka. Wymienione działania prowadzą do tego, że skóra staje się wyraźnie młodsza i świeża. Posiada właściwości podobne do emolientów, ponieważ wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Zatrzymuje wodę w skórze i chroni ją przed utratą wilgoci.

Witamina E wykazuje działanie przeciwrodnikowe. Bierze udział w usuwaniu zewnętrznych objawów starzenia skóry, związanych z niszczącym działaniem wolnych rodników. Działając na komórki naskórka jako ''zmiatacz wolnych rodników'', chroni skórę przed fotostarzeniem. Ważną zaletą witaminy E jest także wzmocnienie ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Chroni ją przed poparzeniem słonecznym, którego typowe objawy jak: rumień, obrzęki i nadmierna wrażliwość występują w znacznie mniejszym stopniu, przy miejscowym zastosowaniu Tocopherylu Acetate lub Tocopherolu. Systematyczne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych, które zawierają w swoim składzie witaminę E, pozwala zredukować ilość komórek, które zostały uszkodzone w wyniku promienia słonecznego.

Witamina E doskonale radzi sobie z łagodzeniem podrażnień oraz z gojeniem skóry dotkniętej np. problemem rogowacenia. Działa kojąco, ochronnie i posiada właściwości przeciwzapalne. Ponadto chroni ona przed wysuszeniem oraz osłabieniem elastyczności naskórka. Dlatego warto szukać kosmetyków do regeneracji zniszczonej skóry dłoni z wzbogaconym składem o Tocopheryl Acetate lub Tocopherol. Tu możesz przeczytać o składzie naszego Barierowego kremu do rąk.

Witamina E pozytywny wpływ wykazuje na skórę przebarwioną. Zapobiega ona powstawaniu się przebarwień i w pewnym stopniu zmniejsza je. Nadaje skórze promiennego wyglądu i poprawia jej koloryt.

Podsumowanie działania witaminy E dla skóry

  • wygładza, ujędrnia, natłuszcza i nawilża skórę;
  • chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem;
  • wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry;
  • silny antyoksydant;
  • przeciwdziała fotostarzeniu skóry;
  • łagodzi podrażnienia, koi, regeneruje i chroni;
  • poprawia koloryt skóry w pewnym stopniu rozjaśnia przebarwienia oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Karolina